Různé druhy dřevoobráběcích elektrických nástrojů

- May 03, 2017-

Mnoho dřevoobráběcích nástrojů, které dřevař používá pravidelně, jsou nástroje, které odstraňují materiál z kusu, který je tvarován, řezán nebo jinak zpracováván. Pily, brusky, routery, nástroje dremel a vrtačky odstraňují veškerý materiál z kusu dřeva, který je zpracováván, aby vytvořil nový tvar nebo povrch. Jiné dřevoobráběcí nástroje mohou být obzvlášť vhodné při spojování kusů dřeva; Např. Dřevěný truhlář vytvoří speciální kus řezu v kusu dřeva, aby se mohla sušenka spojit se dvěma kusy dřeva.

Pily jsou možná nejběžnější dřevoobráběcí elektrické nářadí. Návrh elektrického pila se může výrazně lišit podle účelu; Velké pily jsou ideální pro hrubé řezy a pro řezání velkých kusů dřeva, zatímco menší pily, jako jsou rolovací pily, jsou ideální pro složité řezy. Kotoučové pily jsou všestranné dřevoobráběcí elektrické nástroje, které mohou být často přenosné pro použití na pracovišti nebo v obchodě. Velikost čepele a způsob, jakým se pohybuje, určují způsoby, jak lze pilu použít; Obecně řečeno, menší listy jsou lepší pro složité řezy, zatímco větší listy jsou užitečné pro hrubé řezy.

Vrtáky a vrtací lisy umožňují zpracovateli dřeva dělat díry v kusu dřeva. Velikost vrtáku bude diktovat, jak velká je tato díra. Některé vrtačky jsou malé a přenosné a mohou být ovládány stisknutím spouštěče prstů. Taková vrtačka jsou známá jako ruční vrtačky nebo ruční vrtačky a tyto dřevoobráběcí elektrické nástroje jsou užitečné pro různé úlohy jak v obchodě, tak na místě. Vrtné lisy jsou mnohem větší jednotky, které umožňují vrtání přesnějších otvorů. Vrták se montuje na jednotku, která může být zvednutá nebo spuštěna ruční klikou a v mnoha případech může být nastavena rychlost otáčení vrtáku.

Brusky odstraňují různé množství materiálu z obličeje desky nebo kusu dřeva, který je zpracován. Množství odstraněného materiálu bude dáno tím, jak rychle se bruska pohybuje, jakou zrnitost brusného papíru se používá a kolik sil působí na brusič. Orbitální bruska posune kus papíru pískem v oběžném nebo okrouhlém pohybu, zatímco pásová bruska posune brusný papír jedním směrem. Pásové brusky jsou skvělé pro odstraňování velkého množství materiálu, zatímco orbitální brusky jsou vhodné pro odstraňování méně materiálu a pro dosažení hladkého povrchu.


Dvojice:Proces kreslení kovového drátu Další:Různé materiály pro svařování materiálů, jak používat svařovací proces