Pozinkovaný ocelový plech

- May 05, 2017-

Pozinkovaná ocelová deska je plech z oceli, který byl pozinkován, aby zabránil korozi . Tyto listy mohou být použity v různých aplikacích včetně nábytku, automobilů nebo při výrobě nástrojových krabic. Proces se provádí za účelem pomoci odvrátit korozi způsobenou vystavením jiným kovům v přítomnosti elektrolytu nebo kyslíku a vody. Tím, že se zabalí ocel, může být pozinkovaná ocelová deska schopna lépe odolat ničivým silám, které působí proti ní. Je však třeba poznamenat, že tento povlak se může časem zhoršovat.

Účinky koroze lze vidět za mnoha okolností. Například kovový kbelík může začít hrdzavit a zhoršit. Rust je forma koroze, k níž dochází při oxidaci některých kovů. Pokud by tato reakce mohla pokračovat, může se zhoršit kovová struktura. Železo, které je jedním z hlavních součástí oceli, je náchylné k korozi, a proto je obecně potřeba potahovat látkou, aby se zabránilo tomuto jevu.

Proces výroby plechu z pozinkovaného plechu obvykle nezahrnuje nic jiného než ponoření tohoto listu do velmi horkého zinku. Po zinkování oceli bude zinková vrstva reagovat s kyslíkem, aby se vytvořil oxid zinečnatý, který dále reaguje s vodou a produkuje hydroxid zinečnatý. Časem hydroxid zinečnatý reaguje s oxidem uhličitým a vytváří uhličitan zinečnatý, šedou vrstvu, která pomáhá zpomalit reakční rychlost zinku a pomáhá chránit oceli. Proces galvanizace může také způsobit, že se na povrchu oceli zahaluje hrot. Křehkost je termín používaný k popisu vzoru, který se může na zinkovém ocelovém plechu vytvářet zinkovými zrnky.

Pozinkovaný povlak není trvalým řešením. Ochranná vrstva z pozinkovaného ocelového plechu nakonec koroduje, takže ocel nechráněná a náchylná k oxidaci. V těchto případech existuje jednoduché řešení, které pomáhá udržovat ocelové plechy chráněné: barvou. Barva může poskytnout ochranu, kterou používá galvanizovaný povlak k zajištění plechu. Je třeba poznamenat, že barva nemusí poskytovat takovou ochrannou bariéru jako galvanizovaný povlak, ale poskytuje bariéru mezi ocelí a prvky, které pomáhají zastavit korozi oceli.


Dvojice:Svařování třením Další:Proces kreslení kovového drátu