Nylon

- Apr 05, 2017-

Nylon je syntetické tkaniny vyrobené z ropných produktů. To bylo vyvinuto v roce 1930 jako alternativa k hedvábí, ačkoli to rychle se stal k dispozici pro civilní spotřebitele, protože to byl používán značně během druhé světové války. Stejně jako mnoho jiných syntetických materiálů, tento materiál byl vyvinut Wallace Carothers u firmy Dupont Chemical, která i nadále to dnes vyrobit. Nylon je ceněn pro svou nízkou hmotnost, neuvěřitelnou pevnost v tahu, trvanlivost a odolnost vůči poškození. Bere také barvivo snadno, takže látku k dispozici v široké škále barev pro spotřebitele.

Dnes, nylon je jedním z mnoha polymerních produktů v běžném každodenním používání po celém světě. Jedná se o druhou nejpoužívanější vlákno ve Spojených státech, protože je tak univerzální a relativně snadné. Jako většina ropných produktů, má velmi pomalou míru útlumu, což bohužel vede k hromadění nežádoucích produktů na skládkách po celém světě.

Nylon se provádí prostřednictvím chemický proces volal polymerace s otevřením kruhu , Ve které je otevřen a zploštělý molekula s cyklickým tvaru. Jiné formy materiálu se provádí pomocí chemické reakce mezi dvěma monomery: adipoylchloridu a hexamethylendiamin. Při němž se protáhne vlákna ani ven, tenká a hladká, dokud nedosáhnou bodu, ve kterém oni mají víc dát, přesto jsou stále velmi silná. Po nylon se vytlačuje ve formě nití, a proto, že je nasáván nebo natažené poté se ochladí, aby se dlouhé, i vlákna. Před sestavením, má materiál zamotanou strukturu, která narovnává do rovnoběžných čar.

Síla nylonu pochází z amid skupiny ve své molekulární řetězce, který pouto spolu velmi dobře. Má také velmi pravidelný tvar, díky němuž je vhodný pro tvorbu textilií, jejichž cílem je postavit se intenzivní sil. Ve skutečnosti to byl primární materiál používaný v padáky a lana během druhé světové války z tohoto důvodu. Používá se také pro Bulletproof vesty a jiné tvrdé nošení předmětů.

Nylon je velmi citlivý na teplo a musí být promyt a vysušen na chladném prostředí. Textilie lze také zavěsit suchý, a to je zvýhodněný táborníků, protože se velmi rychle schne. Je to flexibilní textilní, a v důsledku toho, že se objeví v široké škále aplikací, od oblečení až horolezecké techniky. V závislosti na tom, jak se zpracovávají, nylon může být tvořen do závitů Gossamer-like používaných v punčochy nebo do tlustých kartáčku štětinami.


Dvojice:Co je to ocelového plechu? Další:O QA