primer

- Apr 01, 2017-

Někdy označované jako base coat , Primer je první aplikací barvy nebo barvy výrobku na povrch. Hlavní funkcí primingu je zajistit, aby všechny po sobě následující vrstvy laku ulpívají na povrchu správně. Kromě toho, za použití báze před lakováním pomáhá zajistit dodatečné krytí, které často dělá používání několika vrstev laku zbytečné a poskytuje ochranu pro obě barvy a podkladové plochy.

Primer produkty jsou často formulovány tak, aby bezpečně držet na různé typy povrchů. Některé z nich jsou vyrobeny tak, aby pouto také s kovovými povrchy, zatímco jiní jsou formulovány tak, aby specificky pracovat zdivo , Jako jsou například betonové podlahy a cihlové zdi. Výběr správného typu může mít obrovský rozdíl v tom finále malířský projekt dopadne.

Většina primery podobat barvu, která je bílé nebo off-bílé barvy. Nanáší se štětcem nebo válečkem ve většině případů, ačkoli tam jsou některé produkty primeru, které mohou být aplikovány pomocí malování zbraň. Myšlenka je zcela pokrývat oblast, která má být malované. Vzhledem k tomu, ze světelného zbarvení, přípravné povlak umožňuje malovat tmavý povrch s světlejší barvy s nižším potenciálem tmavší odstín krvácet přes novější a světlejší zbarvení.

Společná strategie při použití primeru je smíchat malé množství barvy do ní před přípravou malovat. Tato strategie může být zvláště užitečné, když původní barva povrchu je tmavší než novější barvou vybranou na stěny nebo jiný povrch. Použití malého množství barvy na barvu primeru znamená, že existuje dobrá šance vyžadují méně po sobě jdoucí vrstvy s cílem vytvořit jednotný a atraktivní krycí vrstvu.

Čistící válečky a kartáče používané aplikovat nátěr nevyžaduje větší úsilí, než čištění štětce a válečky slouží k malování. V závislosti na složení základního nátěru, voda může být dostačující. V jiných případech může být potřeba zavést přísnější čisticí prostředky. Pokyny pro správné čištění se obvykle nachází na potravinářský obal.

Primer je relativně levné a lze je zakoupit v každém obchodě, kde jsou nátěrové produkty prodávají. Diskontní prodejny často nabízejí výrobky, které jsou ideální pro vnitřní stěny se skládají ze sádry nebo sheetrock, stejně jako značky, které mohou být použity ke krytí dřevěným obložením. Pro základní nátěr, který je formulován pro použití s cihel, kovu a zděných povrchů, nátěrů prodejen a domácí obchody budou nabízet širší škálu možností.


Dvojice:Jak se rám postele Rozměry Měřeno Další:Co je Fusion Svařovací?