Co je tkaní?

- Mar 30, 2017-

Tkaní je prokládání dvou nebo více vláken nebo kusů materiálu za účelem vytvoření spojené konstrukci. I když je nejčastěji používá k výrobě tkaninu, technika je také obyčejné v jiných řemesel, jako jsou koše procesu. Tkaní existuje již tisíce let, a stále tak populární a užitečné v moderním světě jako tomu bylo v dávných civilizací.

Ve starověké řecké mytologie, tkaní byl vynalezen bohyně Minerva, který kdysi obrátil pannu do pavouka pro chlubí její tkaní dovednosti. Skrz historii, tkalci byli velmi pokládaný řemeslníci, protože jejich práce za předpokladu, velké množství dostupných tkaniny a tkaniny pro oděvy. Některé techniky také dlouho populární pro vytváření předmětů, jako jsou košíky, rohože a koberce ze slámy nebo rákosí. Pevnost materiálu se připojil přes tkaní je robustní a odolná, a mohou být přizpůsobeny pro mnoho různých potřeb.

Základním principem tkaniny tkaní zahrnuje šněrování dvě sady nití dohromady pod úhlem 90 stupňů. Osnova sestává z nití podle vzájemně rovnoběžně, táhnoucí tkalcovský stav nebo jinou strukturu, která ji drží na svém místě. Haf nebo útek je potom vytáhl skrz osnovy v pod a nad vzorkem, vytvoření jednotného spojenou kus látky po dokončení.

Tkalcovský stav je nejvíce nezbytnou součástí vybavení pro tkaní. Tato struktura je rám, který drží pevně osnovu a pomáhá vytáhnout tkanina nebo útku skrz. Brzy verze tkalcovského stavu může být viděn v obrazech více než 4000 let, i když ne až průmyslová revoluce udělal tkalcovský stav se stal mechanizované a masové produceable. Raketoplán létání, vyvinuté na počátku 18. století britský vynálezce John Kay, nechá tkalci rychle pracovat na velkých stavech bez učeň táhnout útkovou nit přes osnovy. V 20. století, mechanické tkalcovské stavy se stal převládající pro sériovou výrobu, což ruční tkaní téměř zastaralý pro obchod.

Vzhledem k tomu, vývoj mechanických tkalcovských stavů, kdysi velmi důležité profese stala populární domácí řemeslo. Krásné vzory, tvíd a přehoz textilie, a dokonce i tradiční tartan tkaniny z britských ostrovů může být ještě vytvořen odborníci pomocí ruční stavy. Tento únavná řemesla vyžaduje čas a talent na pána, a je často považován za vysoce butiku řemesla.

Informace a potřeb pro tkaní mohou být k dispozici na místní šicích a textilních obchodů. Kromě provádění knih a možných vzorů, mnoho látkové obchody mohou vykonávat základní ruční stavy a příslušné nitě a příze pro začínajícího tkalce. Zkontrolujte, komunitní školy, místní řemeslné centra a přízi nebo tkanině skladové zásoby, zda je k dispozici pro začátečníky kurzy na tkaní. Tento krásný řemeslo se může pochlubit historií stará jako lidská civilizace, a může být hodný koníček pro ty, kteří již zběhlý v pletení, šití, nebo háčkování.编织 .jpg

Dvojice:Co je Fusion Svařovací? Další:Jaké jsou různé způsoby použití hliníkového prášku?