Africký soukromý kapitálový fond DPI investuje do marocké matrace výrobce Dolidol 30 milionů amerických dolarů

- Jan 04, 2019-

Nedávno africká soukromá investiční společnost Development Partners International (dále jen "DPI") oznámila, že investuje do kapitálových investic v marockém výrobci matrací Dolidol prostřednictvím svého soukromého kapitálového fondu African Development Partners II (dále jen "ADP II").


Podle této smlouvy získá ADP II více než 20% vlastního kapitálu společnosti Dolidol od společnosti a jejích stávajících akcionářů v celkové výši přibližně 30 milionů dolarů.


Společnost Dolidol, která byla založena v roce 1972, je jedním z nejstarších výrobců matrací v Maroku a vedoucím hráčem v průmyslu. Dolidol je jedním z nejvíce uznávaných a používaných značek matrací v Maroku a je synonymem pro špičkové výrobky. Kromě matrací vyrábí společnost Dolidol také polyuretanovou pěnu, pohovky a netkané textilie.


Společnost Dolidol vyvinula rozsáhlou distribuční síť v Maroku s 46 vlastními obchody, 10 distribučními agenturami a více než 1 100 distributory. Společnost nedávno rozšířila svou geografickou stopu na Pobřeží slonoviny a nyní je lídrem ve výrobě a distribuci matrací ve francouzsky mluvící oblasti západní Afriky.


Partnerství s DPI umožní společnosti Dolidol upevnit své vedoucí postavení na trhu v Maroku, dále využít potenciál silného růstu svých různých obchodních jednotek a uskutečnit strategii expanze subsaharské Afriky se zaměřením na západní Afriku.


Dvojice:Plátky italské zákazníky dvě Petal produktů připraveno k lodi Další:Objednávky zákazníků v Dubaji jsou připraveny, čekají na nakládku a vykládku