Spotřebitelé musí být opatrní

- Mar 31, 2018-

Číně soukromé technologie průmysl sdružení domácí spotřeby Professional výbor nedávno vydala "Výzkumná zpráva o ochraně čínských domácností práv a zájmů spotřebitelů (2017-2018)". Zpráva uvádí, že v typu stížnosti spotřeby domácností v roce 2017, smluv, kvalitní poprodejní služby a falešné propagace byly stížnosti. V nejhůře postižených oblastech představoval 86,24 % všech stížností.


Podle této zprávy, v porovnání s 2014, kromě výrazné zlepšení v kvalitě hlavních typů stížnosti problémy poprodejního servisu a falešné propagace výrazně vzrostly. Mezi nimi dosáhl zvýšení falešné propagace stížnosti 86.95 %.


"Některé domácnosti stavební trhy nebo dekorace společnosti mají často chlubí funkcí produktu a přehnané služby slibuje s cílem přilákat podnikání. V reklamní propagace a prodeje Úvod fáze spotřebitelé často přehnané sliby v oblasti služeb. Spotřebitelé zjistili, že byli zde roztroušeno po nákupu nebo podepisování smluv,"řekl zpráva.


V tradiční nákupní centrum domácí nákupní stížnosti falešná propaganda je běžnější. Podle zprávy prodejní výkon, prodejce zavádí produkty zákazníkům a nepravdivě uvádí jim vyhnout skutečné informace výrobků. Někteří prodejci záměrně skrývají existenci nábytku, když vědí, že nábytek je vadný. V tomto případě zbytky, vadné výrobky a vadné nábytek se prodává spotřebitelům.


Dvojice:Guangdong Quality Supervision Bureau zjistila, že téměř 30% dětských nábytkových vzorků selhalo Další:Náklady na nábytkářském průmyslu v zemi zvýšil o 9,87 % rok na rok