Návrhář roste stromy jako umělecký nábytek přímo od země

- May 12, 2017-

Zpívat to, co nazývá "Zen 3D tisk", návrhář Gavin Munro je náročný pojem tradičního designu nábytku. Namísto toho, aby si vyřezal zralé stromy, aby viděl a naklonil se do židlí a stolů, jeho společnost Full Grown vlastně roste nábytek od základů. Stromy jsou strategicky vysazeny, roubovány a tvarovány do specifických struktur. Při sklizni jsou již elegantní kusy nábytku.

Jedná se o techniku, kterou on a jeho tým vyvíjejí již 10 let, náročný proces, který vyžaduje trpělivost, když stromy zránají. Jejich továrna na volném prostranství, která se nachází ve Velké Británii, je pozemkem o rozloze 4 akrů s vysazenými 3000 stromy. V současné době mají v produkci 500 kusů, které zahrnují židle, lampy a stoly. Na hotových kusech se nepoužívá žádné lepidlo nebo spoje, v případě potřeby se jen štěpí. Výsledkem jsou krásně sochařské kusy, které ctí originální materiál a ukazují, jaký subtilní, lidský zásah může produkovat.

Myšlenka je jeden, který Munro měl od dětství, poté, co si všiml bonsaje ve své zahradě, které si vzaly tvar židle. Když ho nemoci přiměly k dlouhému pobytu v nemocnici o několik let později, tato paměť vyklíčila do toho, co by se později stalo Full Grow. Během této doby se naučil trpělivost, která by sloužila dobře v procesu, který trvá mnoho let, než se rozkvétá.

"V podstatě je to neuvěřitelně jednoduché umění. Začínáte tím, že trénujete a střílíte mladé větve stromů, jak rostou přes speciálně vytvořené formátory. V určitých bodech je pak rozevřeme dohromady tak, že objekt roste do jednoho pevného kusu - zajímám se o to, že se jedná o organický 3D tisk, který jako zdrojové materiály využívá vzduch, půdu a sluneční světlo, "vysvětluje Munro . "Poté, co se zvětší do tvaru, který chceme, budeme i nadále pečovat a podporovat strom, zatímco se zhušťuje a dozrává, než ho sklízí v zimě a nechá ho suché a suché. Je to pak otázka hoblování a dokončení, aby se ukázalo dřevo a obilí uvnitř. "

Potvrzující jejich úspěch, prototyp Willow Chair Full Grown je nyní součástí stálé sbírky Národní muzeum Skotska . Aby pomohli financovat jejich poslední rok, který se dostal do nové sklizně, nedávno spustili Kickstarter . S nízkými náklady na materiál a schopností růstu kdekoli, Full Grown je vzrušující koncept, který má možnost převratovat způsob, jakým přemýšlíme o designu nábytku.

full-grown-chair-gavin-munro-12.jpg

full-grown-chair-gavin-munro-5.jpg

full-grown-chair-gavin-munro-11.jpg

full-grown-chair-gavin-munro-9.jpg


Dvojice:V březnu tam bylo 7314 milionů domácích prodejů v Číně Další:Ochrana životního prostředí Papírový nábytek Hlavní strana Nová vlna