Vývoz nábytku se setkáváme s úskalím, aby se stal OEM bez zisku a bez objednávek.

- Jan 30, 2018-

Od roku 2016 Čína nábytek vyváží v negativním růstu poprvé za sedm let později, dne 24. ledna, denní ekonomické zprávy "reportér se dozvěděl od bing-bing zhang, náměstek generálního tajemníka čínského nábytku asociace, 2017 1 ~ 11 měsíců, nábytkářský průmysl nad určenými velikost podniky k dokončení hlavní obchodní příjmy je 82,8106 milionu juanů, celkový meziroční růst 10,24%, Celkový počet podniků nad měřítkem byl 46,393 miliardy dolarů, což je 5,29% více než ve stejném období loňského roku.

Každodenní reportér z obchodních zpráv se však dozvěděl, že čínský vývoz nábytku trpí úzkým úhlem a dlouho se mu nepodařilo prolomit. Na situaci v exportu nábytku, 25. ledna, Čína liansu límec (02128, HK) příslušná osoba pověřená globální rodinou Qin Xu řekl při přijímání reportér k rozhovoru, většina z domácího nábytku vývoz v OEM (OEM OEM) způsobem, ziskový prostor je velmi omezený. "OEM bez zisku, bez objednávek OEM."

Odvětví: míra hrubého zisku z vývozu nábytku je nízká.


Dne 24. ledna byla uvolněna současná situace a budoucí vývojový trend čínského nábytkářského průmyslu. Podle zprávy, od ledna do listopadu roku 2017, podniky v nábytkářském průmyslu nahromadily celkové příjmy ve výši 828,106 miliard yuan, což představuje nárůst o 10,24% oproti předchozímu roku. Celkový zisk činil 49,586 miliard yuan, což meziročně vzrostlo o 9,42%. Kumulativní výkon byl 73 520,59 milionu, což meziročně vzrostlo o 3,47%. Pokud jde o dovoz a vývoz, celková hodnota podniků v nábytkářském průmyslu činila 46,393 miliardy dolarů v lednu až listopadu 2017, což představuje nárůst o 5,29% ve stejném období loňského roku. Celková hodnota dovozu činila 2 758 miliard dolarů, což meziročně vzrostlo o 15,72%.Provincie Guangdong je naší výrobou nábytku v zemi a prodejem velké provincie. Dne 24. ledna uvedl Wang ke, prezident nábytkového sdružení guangdong, denní ekonomické zprávy, že celková hodnota prodeje nábytku v provincii byla v roce 2017 odhadována na zhruba 420 miliard yuanů, což je o 5,5% více než před rokem. Mezi nimi byl vývoz nábytku přibližně 137 miliard yuanů, meziročně o 4,1%. Tržby na domácím trhu vzrostly o 6,2%.


V roce 2016 byl objem vývozu nábytku v Číně záporný, a z údajů z roku 2017 se zdá, že situace v oblasti vývozu nábytku se zlepšuje. Nicméně, qin xu řekl novinářům, že čínský nábytek export je "dělat OEM bez zisku, nedělají objednávky OEM."

Tato věta poukazuje na dlouhodobou obtížnost čínského nábytkářského průmyslu. Podle qin xu, v domácím vývozu nábytku, téměř 9 chengdu je OEM produkty. V posledních letech se zvýšením nákladů na pracovní síly v Číně a dovozními zeměmi stalo přísnější na hodnocení kvality výrobků z nábytku, míra hrubého zisku z vývozu nábytku je velmi nízká.

Reportér chápe, naše země vývoz nábytku tradiční trh se soustředí hlavně v Evropské unii, Spojených státech, Japonsku a tak na zemi a regionu. V posledních letech země jihovýchodní Asie, jako je Vietnam, které mají silnou výhodu v oblasti nákladů, vymačou také podíl čínského exportního trhu.


Prodej zámoří je obtížné vyřešit.


Začátkem roku 2018 nábytkářský průmysl přišel s bombou. Dongguan taisheng nábytek co., LTD. (dále jen dongguan taisheng), známý výrobce OEM v dongguanu, oznámil, že zastaví výrobu 1. února 2018 kvůli poklesu podnikání. Poté dongguan stanice podřízené jednotky litters mezinárodní předseda skupiny Samuel kuo, na tiskové konferenci v této zvláštní odpovědi, dongguan továrny, protože, aby se inteligentní výroba, transformace a modernizace, se očekává, že začne v dongguan továrně bude zpátky brzy, dongguan továrna bude v zahraničí na domácí.

Podle názoru qin xu se od roku 2017 zvyšuje cena nábytkových surovin, což dále snižuje hrubé marže nábytkářských podniků. On také řekl, že čínští výrobci nábytku nedostatek chápání zámořských trhů je důležitým důvodem pro potíže s expanzí zámořských trhů.

Řekl, že důvody pro nízké hrubé ziskové rozpětí čínského vývozu nábytku zahrnují vysokou úroveň průhlednosti na čínském trhu s nábytkem. "Všichni vědí, kolik má vaše šablona a kolik to dováží." Čínský nábytek se nejprve dotýká mezinárodního trhu, v podstatě začíná z výstavy, takže neexistuje žádný ziskový prostor, konkurence je velký, všichni se navzájem chytnou. "


Dvojice:Sdílejte nábytek nebo budoucí trendy. Další:Rostoucí poptávka po venkovní nábytek Nábytek populární trh