Nábytek vývozu podléhají problémová místa

- Mar 24, 2018-

Po první negativní nárůst čínských vývozů nábytku v roce 2016, na 24, reportér "Ekonomické"deníky"sdělil Zhang Bingbing, generální tajemník čínské asociace nábytku, od ledna do listopadu 2017, podniky výše určené velikosti v nábytkářském průmyslu v Číně sčítat celkové příjmy z hlavní činnosti byl RMB 8,281,600, 10,24 % nárůst za stejné období loňského roku; kumulativní vývoz podniků výše určené velikosti byly 46.293 miliardy dolarů, představuje nárůst o 5,29 % rok na rok.

Však "Ekonomické" deníky"reportér dozvěděla, že čínské vývozy nábytku utrpělo kritické body a nemohl prorazit na dlouhou dobu. Pokud jde o status quo nábytku vývozu, v lednu 25, Qin Xu, osoba odpovědná za Čína Liansu (02128, HK) vedoucí globální dům, řekl v rozhovoru s novináři, které většina domácích nábytek exportuje jsou OEM (OEM v cestu, zisk prostor je velmi omezené. "Neexistuje žádný zisk pro výrobce OEM. Neexistuje žádná objednávka bez OEM."

Výrobního odvětví: Vývoz nízké hrubé marže pro nábytek


Na 24 března byla vydána zpráva o "Stav a budoucí trendy čínská nábytkářský průmysl". Podle této zprávy, leden-listopad 2017, nábytkářské výše určené velikosti dosáhl celkem 828.106 miliard juanů v příjmy z hlavní činnosti, zvýšení 10,24 % rok na rok; kumulativní celkový zisk byl 49.968 miliardy juanů, nárůst 9.42 % rok na rok; kumulativní výstup byl 735,205,900. Vzrostl o 3,47 % rok na rok. Pokud jde o dovoz a vývoz, od ledna do listopadu 2017, celková hodnota výše uvedených podniků průmyslu nábytek určené velikosti byl 46.393 miliardy amerických dolarů, rok na rok nárůst 5,29 %, a kumulativní dovozní hodnota 2.758 miliardy amerických dolarů, rok na rok růst 15.72 %.


 

Guangdong provincie je hlavní výroba nábytku a prodej v Číně. Na 24 Wang Ke, předseda Asociace nábytek Kuang-tung, řekl Daily ekonomické zprávy, že v roce 2017, odhaduje se, že celková hodnota prodeje nábytku v provincii asi 420 miliard RMB rok na rok nárůst o 5,5 %. Mezi nimi, nábytek vývozy byly asi 137 miliard jüanů, 4,1 % rok na rok; domácí prodej o 6,2 %.


V roce 2016 čínské nábytek vývozu vykazoval negativní růst. Z údajů pro 2017 situace vývozní národní nábytek zdá se, že zlepšily. Nicméně Qin Xu řekl novinářům, které čínské nábytek vývozy jsou "nedělají OEM zisky, nepoužívejte OEM objednávky."

Tato věta se poukazuje na dlouhodobé obtíže v čínská nábytkářský průmysl. Podle Čchin Xu téměř 90 % vývozu domácích nábytku jsou produkty OEM. V posledních letech, s nárůstem v domácích mzdových nákladů, spolu s přísnější požadavky dovážejících zemí o hodnocení kvality produktů nábytku je velmi nízká marže hrubého zisku nábytku vývozů.

Reportér se dozvěděl, že tradiční trh nábytku vývozů v Číně je soustředěno především v EU, USA, Japonsku a dalších zemích a regionech. V posledních letech zemí jihovýchodní Asie jako Vietnam, který má silnou cenovou výhodu, jsou také zastávají původní podíl Číny na vývozním trhu.


Zámořské prodejní potíže vyřešeny


Na začátku roku 2018, nábytkářský průmysl dostal těžký zprávy. Dongguan Dongguan Taisheng nábytek Co., Ltd., známý nábytek OEM v Dongguan (dále jako Dongguan Taisheng), oznámila, že výroba byla pozastavena kvůli poklesu v podnikání. Poté Guo Shanhui, předseda skupiny Taisheng International, dceřinná společnost skupiny Dongguan Taisheng, odpověděl tím, že svolá tiskovou konferenci. Dongguan rostlin byl zavřen, protože byla zapojena do inteligentní výrobní. Upgrade, očekává se, že rostlina Dongguan bude restartován brzy a továrna Dongguan bude exportovat do prodeje na domácím trhu.

Podle Čchin Xu od roku 2017, ceny nábytku surovin nadále stoupat, dále stlačení marže hrubého zisku z nábytkářských firem. Také prohlásil, že nedostatek porozumění trhu zámořských čínských nábytek výrobců je důležitý důvod pro potíže při otevření zámořských trhů.

Řekl, že důvody pro nízké hrubé marže vývozů čínských nábytek také patří vysoká průhlednost trhu čínského nábytku. "(Zahraniční kupci) vědí příliš mnoho o tom, co potřebují. Kolik peněz je šablona, a kolik peněz je importován, všichni vědí, že čínský nábytek je nejvíce vystavena na mezinárodní trh a v podstatě začala ze seriálu, takže neexistuje žádný zisk prostor, Velká konkurence, každý popadne navzájem. "


Dvojice:Národní norma upravuje vydání Limit formaldehydu desek na bázi dřeva Další:Pepperfry prodejce nábytku Mumbai dokončí nové kolo financování 2,5 miliard rupií