Profesor Peng Liang: Nový čínský styl je nábytek, který staví čínský estetický standard

- Nov 03, 2017-

Jak je čínský styl rozdělen, diverzifikován a spojen s mezinárodním trhem? Následuje odborný konzultant odborné komise profesního výboru odborného odborníka na nábytek z červeného dřeva a vedoucí odboru ministerstva školství, designu a výroby nábytku.


Za prvé, rozmanitost je trvalá, a to zejména v Číně, multietnické zemi se silnými rozdíly ve všech regionech. Jak nový návrh čínského stylu nábytku v současné Číně by neměl být v budoucnu, je to jednotný vzorec, styl, paradigma, měla by být koexistencí, měla by být každá oblastní povodí a současní lidé všech národností a více s současností mají stupeň, kulturu a estetický způsob života, úroveň konzistentnosti.


Měli bychom se učit z nábytku dynastie Minga a měli bychom se učit z nábytku dynastie písní. Dynastie Ming byla vrcholem nábytku a zahrady a dynastie písní byla vrcholem umění, literatury a estetického vývoje. A základ nábytku ve stylu Ming je v písni dynastie, nábytek ve stylu písně je spíše než klást materiál, a to nejen materiálovou teorii. Kromě toho se literátoři wei a jin dynastie, jako je tao yuanming, stali snem světa ve snaze o poetický význam životního stylu, lidí a životního prostředí. Měli bychom být také rozmanitější, vytvořit zdravější, lepší, nový čínský nábytek, který vyhovuje životnímu stylu moderních lidí.


Za druhé, jak se integrovat na mezinárodní úrovni? Pokud je současný čínský nábytek připraven, mezinárodní bude mít iniciativu k nám. Nábytek ve stylu Ming tvořil čínský vítr v Evropě z 18. století a celá Evropa byla spojena s Čínou, a proto bychom měli mít národní sebevědomí a nemuseli se snažit se integrovat se se Západem. Celý svět nyní uznává, že východní kultura má dobrý estetický, humanistický a univerzální pohled na přírodu. Lu Xun řekl, čím více je národ tím více světa, věta stále zůstává dnes. Stejně jako čínští státní představitelé, od oblečení až po dodávky a design obrazu, představují současný čínský design. Světoví vůdci přišli do Číny na setkání APEC a summity G20, aby nosily nové oblečení. To je náš současný estetický standard, a tak by měl nový čínský nábytek.


Nový Číňan je jen koncept, ale je to skutečně inovace a moderní cesta k průmyslu nábytku z mahagonu. Neexistuje žádný přístup k tomu, aby se chopil stylu qingové dynastie, aby reprodukovala produkci stejným způsobem. V určitém smyslu ničí vzácné dřevo a vyrábí zboží bez nové umělecké hodnoty a estetické hodnoty. Čínské společnosti by měly vytvářet více trhů, nikoli je na trhu.


Mahoganský průmysl hluboce ovlivněný qingovou dynastií, obzvláště v pozdní čínské dynastii, se nemůžeme vzdát vyřezávání vzorů nebo vzorů na dřevo, dlouhých takových prvků, dokonce i nyní národní soutěž dovedností nebo vyřezávání vzorů nebo návrhů na soutěž o zručnosti dřevařské práce, ale časové pozadí vyřezávaných vzorků nebo návrhů na dřevo, zásadní změny v prostředí budov, měli bychom mít více dovedností soutěž nové éry. Izraelský nadaný učitel nedávno napsal stručnou historii lidstva, stručnou historii budoucnosti, která zasáhla celý svět. Musíme také dělat věci, které mají vliv na budoucnost, a nové Číňané se také musí zaměřit na budoucnost. Musíme se učit od našich předků, ale jedno oko by mělo být ponecháno do budoucnosti, abychom vytvořili nábytek, který ovlivní budoucnost lidstva. Za posledních 200 let Čína příliš zdědí a chybí inovace. Měli bychom proto vytvořit kreativnější a literární a tvůrčí budoucnost.


Dvojice:Zavést standardizaci, prosazovat inovace kvality nábytku Další:Vigorously podporovat použití hliníku v domácím průmyslu k rozpuštění nadměrné kapacity elektrolytického hliníku