Rutinní ≠ cesta ven, dodržování rozdílu je nábytkem na trhu nábytku

- Jun 24, 2017-

V celém trhu nábytku, tyto zřejmé konkurenční výhodu, značka zdůrazňuje, že podnikání často mají vyšší podíl na trhu, může přežít lépe. Nicméně, tváří v tvář měnícímu se tržnímu prostředí, mnoho nábytkářských firem často ztrácí svůj vlastní, slepě vyhledávaný trend. Přestože tento přístup může pro podnik přinést skutečný zisk, ale není udržitelný. Při homogenizaci vážné, plagiátorství na trhu s nábytkem, nábytkářské společnosti, jak hledat průlom k dosažení udržitelného rozvoje?

1. Nedodržujte trend, abyste se drželi jedinečných výhod vedení trendu

Když se jednoduchý, praktický deskový nábytek začal brát teplo, mnoho nábytkářských společností se připojilo k talířové armádě, časový štítek nábytku soutěže je zuřivý. Ale extrémy se setkávají, když vývoj deskového nábytku dosáhl svého vrcholu, další začne klesat z kopce. S cílem dosažení vysoké kvality života a povědomí o životním prostředí, postupného vzniku deskového nábytku, estetické únavy se trh začal vracet k nábytku z masivního dřeva. V tomto okamžiku, některé z nedostatku vlastních vlastností, trh přijme podnik se bude nutně cítit bezmocný, a ti, kteří vždy držet se svých vlastních charakteristik výhody silniční trhu byly zvýrazněny.

V té době je nábytek olivového stromu dobrým příkladem. Když deska vítr Zhengsheng, olivový strom spustil "britské vesnice" masivní dřevo série, "evropské klasické" masivní dřevěné série, "malé evropské" masivní dřevěné série, vzbudil velké obavy na trhu, je tato řada výrobků tak Že olivovníky v řadě podniků v oblasti nábytku v panelu vyzdvihují a dělají to úspěšné na trhu.

Trh následovat trend je fenomén každého odvětví, sledovat trend není strašný, opravdu strašný je proces podniků v procesu ztráty své vlastní. Podniky, které mají využít tržních příležitostí, přístup k udržitelnému rozvoji, musí mít před uvedením na trh vědomí a dodržovat své základní síly na základě chápání tržních trendů, aby vedly trend, spíše než sledovat tento trend.

Diferenciace vytváří tržní hodnotu a hledá průlom

Postupujte podle vedlejšího efektu je "homogenizace", takže celý trh je také chycen v částku vyhraje, získat homogenitu nízkonákladové konkurence. Pokud podnik nemůže nalézt diferencovaný průlom v homogenizaci peřejí, dříve nebo později byla v průmyslu přeměněna vlna. Rozlišení je klíčem k obchodní diferenciaci, ale také k její tržní hodnotě.

Když se některé společnosti ztrácejí při homogenizaci cyklu, jistý lepší smysl pro trh si postupně uvědomil, že okamžitá krátkodobá výhoda nestačí na podporu jeho budoucího vývoje, a tak začala hledat průlom na trhu, a to ze současného trhu Pro prázdný trh prozkoumat. Takový jako domov Hua Rui pro zkoumání starožitného nábytku, olivovníků na vývoj zdravotnického nábytku, vychází ze současného tržního prostředí vytvořeného diferencovaným průzkumem při hledání svého vlastního lepšího vývoje. Ačkoli se tyto dva typy nevytvářejí zralější tržní prostředí, je možné předpokládat budoucí rozvojový potenciál. To vyžaduje, aby společnosti měly výrazný smysl pro tržní pach, který může vidět potenciál prázdného trhu dříve a zapojit se do výzkumu a vývoje, který je pravděpodobnější, že nejprve podnikne přístup k trhu, v budoucím přístupu na trh k větší konkurenceschopnosti.

Je důležité, aby předkové vstoupili na trh krok za krokem, ale co je důležitější, jak vytvořit větší tržní hodnotu prostřednictvím diferenciace, což jsou všechny podniky, které se zabývají nábytkem, musí tento problém přemýšlet. Ze vzestupů a pádů změn v nábytkářských obchodech najdeme v ostré konkurenci na trhu často ti, kteří dodržují původní, snaha o diferencované podniky. Ale spousta nábytkářských firem je zachycena na trhu "rutiny" ve vířivce, a produkoval následné rutiny může najít cestu ven z nedorozumění, každý ví, diferencovaná soutěž je způsob, jak získat podnik.


Dvojice:Pět klíčových slov domácího průmyslu v první polovině roku 2017 Další:Koupit zelený nábytek Celá rodina je otrávená, dostane více než 300 000