Největší problém elektronického obchodu je obrovská indická domácí logistika trhu

- Jul 11, 2017-

Poptávka pohání ekonomický růst, který se jeví jako neustálý vývoj. Bylo řečeno, že Indie, stejně jako Čína před deseti lety, přinesla obrovský sociální tlak s obrovskou populační základnou a obrovským nárůstem poptávky. Tam je obrovské množství potenciální a výbušné síly na trhu 1,4 miliardy lidí.

Jako nejrychleji se rozvíjející trh s elektrickými prodejci na světě, nejen elektrický gigant ali a Amazon budou mít "pazoury" na indickém trhu, více nových modrých oceánských platforem věnovaných prodávajícímu pro svět, které Nuggets Indie položil na cestu před námi.

Za obrovským přírůstkovým trhem se ukryly skryté vysoké náklady

Sun hailong, vedoucí mezinárodní výstavy lvů, odhalil, že počet firem vstupujících na indický trh je velmi vysoký a ročně se zvyšuje. Podle statistik činí dovozy a vývozy do Indie v lednu až únoru 2017 celkem 81,82 miliardy juanů, což je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku nárůst o 22,3%. Mezi nimi Indie vyváží 631,9 miliard yuan, což je nárůst o 12,4%!

Ačkoli indická populace je velká, "skryté náklady jsou vysoké, pracovní vztahy jsou obtížné ..." Toto je rozčilení, že slunce hailong často odkazoval se na indický vývoz, e-commerce a firemní přátelé v Indii.

V roce 2016 se Indie umístila na světovém žebříčku HDP na hlavu v mezinárodním měnovém fondu (MMF) na 140. místě. Konstrukce infrastruktury Indie zaostává a výrazně omezuje její hospodářský rozvoj. Výrobní odvětví Indie je nedostatečně rozvinuté a není jasné, jak dobře funguje kampaň vlády "modifikovaná v Indii", kterou vyvinul pan Modi. To vše by mohlo ovlivnit rozvoj čínského elektronického obchodu v Indii.

Kromě toho, Indie na trhu mají jistý stereotyp vyrobené v Číně, jejich kognitivní je v Německu nejprve, druhý v Koreji a Japonsku, Čína, proto bude vždy čínské ceny komodit tlak je velmi nízká. Druhým je skutečnost, že vývozy Číny na indický trh jsou skutečně nízké kvality, čímž se k indickým spotřebitelům vnímá čínské výrobky.

Poptávka vzrostla v různých sektorech s poptávkou po domácích a elektronických produktech

S ohledem na popularitu globalizace obchodu a globalizace informací se přeshraniční slunce domnívá, že tradiční elektřina pro transformaci podniků výrazně zlepšuje efektivitu podniku, ale také snižuje vývozní náklady podniku, je to dobrý způsob, jak zvýšit růst obchodu, zejména Národní "veřejné podnikání, lidé inovace" dvojité gen pozadí pro některé z čínských podniků zahraničního obchodu poskytuje dobrou příležitost kontaktovat zahraniční zákazníky vyjednávat.

Požadavek na trhu a kupní síla vývozce Indie je podobná jako v Číně před 20 lety a průmysl se rychle rozvíjí. Mezinárodní konference a výstava Lions každoročně přicházejí do styku s indickými kupci, kteří se zabývají všemi oblastmi života, včetně domácích stavebních materiálů, automobilových dílů, mechanických výrobků, elektronických a elektrických výrobků, nástrojů, hardwarových produktů, zdravotnických výrobků atd.

Podle slunečního hailongu se na výstavě účastní stále více podniků a trh indických skupin spotřebitelů se stává menší a menší a v Indii bude spousta tržního prostoru. Indický elektronický obchod se zabývá domácími a elektronickými výrobky, po nichž následuje kategorie oděvů. Můžete vidět čínské billboardy chytré telefony všude v ulicích Indie.

Kromě toho bude mít Indie také některé z velkých výstava produktů, jako je Bombaj, Dillí, auto díly, stroj nábytku plastu, Mumbai a bangalore mumbai osvětlení atd., Výstavní měřítko obecně asi 5 metrů čtverečních.

Stále neprozkoumaná "panenská země", logistika nebo rozvoj elektronického obchodu je největším problémem

Od alibaby až po nadnárodní giganty, jako je amazonka místním společnostem, jako jsou Flipkart a Snapdeal, se indický trh stává dalším velkým elektronickým obchodním bojištěm na světě. Trh dosahující až 25 miliard dolarů a držení až 40% ročně je stále považován za panenské území.

Hlavním problémem indického e-commerce je logistika, řekl slunce. Indie nemá takový vyvinutý dopravní systém jako Čína, žádné dálnice, žádné mobilní automobily, nemluvě o vysokorychlostní železnici, takže tok celé logistiky zaostává.

Největším problémem pro Čínu a další prodejce elektronického obchodu, kteří chtějí využít indický trh, je skladování logistiky. S aktuální dopravou Indie nemůže krátká doba změnit dopravní situaci. Ve velkých městech Indie se může vyvíjet jen v krátké době, jako je Dillí a Bombaj.

1,4 miliardy potenciálních spotřebitelských trhů a využívání inteligentních uživatelů mobilního internetu je vysokorychlostní růst, logistika a platby nebyly zralé a investiční mezera, a tak přitahují finanční prostředky, které se k nim dostaly, budou chtít v Indii "osetřit" tento úrodný přistát.


Dvojice:Nábytkářský průmysl komplexní olej k vodě přílivu přílivu Další:Převzetí není cíl nebo obrat v Casperu