Země má širokou škálu kulturního dědictví

- Dec 23, 2017-

Kanton zong kraje Calabash městu velké xin zhuang vesnice být známý tím, tkající vrba, místní lidé nazývají "dustpan xin zhuang". V roce 2008 byla proutěna jako seznam národního kulturního dědictví. Místní vynalézavost proutěného řemeslníka neustále inovuje používání vrby, tkví je do čajového stolu, pohovky a dalších řemesel.

Zvedl trávu, sklonil se a vešel do sklepě u vchodu do díry, jenž prošel jen jedním mužem. Sklep byl asi deset metrů čtverečních, s malým střešním oknem přes vrchol, který byl používán pro denní osvětlení a přešel na elektrické světlo v noci. Jiang chaochun je tkaní koše ve sklepě. Ve sklepě nebyla žádná kamna ani teplo, ačkoli byla teplejší než země, ale byla také chladná.


"Jsme zvyklí dělat válečnou práci po celý rok." "Toto je podobné velkému přístřešku," řekl jiang chaochun, 11. generace liu rodiny. "v zimě je v zimě v pohodě a v zimě je teplé, nepotřebuje sporák, je vyroben v zemi v zemi, aby udržoval živost a vlhkost." Kromě jiangu jsou ve sklepě i jiní lidé, kteří mluví a mluví při práci. Jsou velmi pohodlné.


V osmdesátých a devadesátých letech liu tkala do slavného období, vznik "každého místa ve městě, všichni budou proutěni". Nyní ve stavu věcí pracuje několik lidí ve sklepě. "V obci bylo více než 100 podzemních sklepů a bylo to větší než dnes." Ale pan Jiang si myslí, že je to teď dobré, přinejmenším víc.


Ve sklepě existují společné nástroje pro výrobu vrbové, srpovité, kuželové, měřicí, konopné lano, linek nůž atd. Tyto nástroje vyrábějí samotní umělci. "Žádné nástroje, žádná vrba." Jiang řekl, že velikost, šířka a šířka těchto výrobků jsou založeny na inspiraci a zkušenostech umělce.


Bílé proutěné se táhne nahoru a dolů v rukou jiang chaochunu a pokaždé, když narazí na vodorovnou čáru, jiang se na jaře tvrdě utahuje. Při vytváření proutě se také snažte, aby byl na svém místě, pevně, ani trochu propast. Pan Jiang prohlásil, že proutka byla namočená ve vodě po dobu dvou hodin, než byla vyrobena do sklepa. Sklep je mokrý a proutí není snadné při tkaní. Jiang zhaochun nalil vodu do koše a voda neunikla. "Náš koš a popelnice netěsní, voda je stále hustší."


"Rostlina, udělej vŕbu." Ve vesnici Daxin zhuang vesnice, tkaření vrba bylo praktikováno více než 300 let, a byl předán rodinou a učiteli. Nyní proutěný proces tvořil centrum velkého xinzhuang, které vyzařuje do okolních desítek vesnic. Naopak, poptávka po proutěných výrobcích je snížena. Místní proutěný řemeslníci prodávají prkno do nábytku a řemesel, aby zlepšili svou hodnotu. Proces tkalcovství má nové produkty, od prachového koše, koše, mouky používané pro osm bojů, ženského použití osmihranné krabice na pohovku, čajového stolu, stolu a tak dále.


Vrby jsou přirozeně pěstovány a nepoužívají se během růstu a produkce. Mnoho lidí je ochotno vybrat tento druh rostlinného produktu, což nám dává tyto pletací umělce velkou sílu. Doufáme, že budeme schopni inovovat více produktů, aby bylo možné přenést umění vrby. "" Jiang řekl. (po)


Dvojice:Internet + expanze nebo nadbytečná kapacita celého domu v roce 2018 Další:Jak rozlišovat nižšího nábytku