Problém s falešnou propagandou v domácím průmyslu je mimořádný

- Aug 28, 2018-

Čínská asociace spotřebitelů soukromých vědců a techniků v průmyslu nedávno zveřejnila zprávu o výzkumu ochrany spotřebitelů v Číně (2017-2018). Ve zprávě bylo uvedeno, že v případě stížností na spotřebu domácností v roce 2017, smluv, kvality, poprodejního servisu a falešné publicity byly stížnosti. Nejvíce postižená oblast představovala 86,24% všech stížností.

Falešná propaganda je častější v tradičních stížnostech při nakupování domů. Podle zprávy, aby se zlepšila výkonnost, se prodejní pracovníci nepravdivě zavádí, aby zabránili skutečným informacím o produktech při uvádění výrobků na zákazníky; někteří prodejci záměrně skrývají existenci nábytku v případě, že vědí, že nábytek je vadný. V tomto případě se vadný, vadný a vadný nábytek spotřebitelům prodává.

Existuje také problém šíření falešných reklam online na trhu elektronického obchodování. Zpráva poukázala na to, že s cílem přilákat pozornost spotřebitelů, některé podniky úmyslně zveličily výkonnost a účinnost produktu, poskytovaly nepravdivé ceny a prováděly nepravdivé závazky. Nicméně, když spotřebitelé kupují a získávají zboží, zjistí, že propagace a obrázky produktů jsou daleko od sebe.


Dvojice:IKEA oznamuje odvolání smrti světla v Číně Další:Pohybuje se často národní stavební materiály a domácí trh. Spotřeba upgrade Trend je zřejmý.