Celý dům vlastní domov Chaos skupiny clusteru normy budou zavedeny na březen 15

- Mar 13, 2018-

S rostoucí poptávkou po přizpůsobení "zakázkový nábytek pro celý dům" je stále zvýhodněný spotřebitelé. Nicméně jak víte o triky v přizpůsobení celý dům? V předvečer 3.15 Výbor pro ochranu spotřebitelů Shanghai vydal vlastní spotřebitele přezkoumání zprávy pro celé sídliště. Absence standardů, zmatek v cenách, nestandardní materiály a nekonzistentní náklady staly chaos v průmyslu. V tomto ohledu město výboru pro ochranu spotřebitele, řekl "full house vlastní dřevo (systém) nábytek," Shanghai skupina, kterou normy budou zavedeny na 15 březnu letošního roku.


Zmatený desky na bázi dřeva a masivní dřevo

Fyzikální vyšetření získané 29 spotřebitelů, zahrnující 13 značek. Smluvená částka vlastní nábytek pohybuje od 11.500 128.000 yuan. Kvůli nedostatku příslušných norem v novém formátu neexistuje žádný standard pro vlastní design, výrobu a instalaci v celém domě. 29 smluv standardních produktů, které jsou kontrolovány nejsou jasně odkazuje.

Neexistuje žádný standard, materiálové identifikace, samozřejmě, není standardizovány. 20 materiál označení průzkumy prováděné z toho 20 pouze 4 z nich uvedeny hlavní materiály na smlouvách nebo objednávek, 15 nezadali název dřeva pro nábytek, jméno panely na bázi dřeva a dílů, a byl nominální materiál. Měřené materiály je nekonzistentní.

S využitím tohoto "mezeru", některé firmy dokonce zmatený člověkem panely a masivní dřevo a hrály míč. V nabídce produktů vlastního nábytku materiálu sloupec je označen jako "SKL britského dubu bílého," který mylně se domnívá, že je masivní dřevo, ale společnost říká, že "SKL" znamená plné dřevotřískové desky a "Anglický Dub bílý" odkazuje na barvu na bázi dřeva panely. Kromě toho některé společnosti v nabídce, bude "jasan" "jasanové dřevo" a jiné masiv popis výrobku je barevný a barevný, velmi zavádějící.

Odchylka až 23 %

Další vážnější problém je způsob ocenění a úhrada výdajů. Podle průzkumu v době uzavření smlouvy, společnost citovat podle čtyř různých metod tvorby cen, jmenovitě, oblasti, kterou chcete otevřít, předpokládané plochy, cenu za položku a odložené metr cenu. Při zkoumání 13 byly fakturovány podle oblasti, 8 účtování, 5-účtoval oblasti, metody 2 o 2 a 1 bez účtování metodou.

Bylo také zjištěno, že měřené oblasti a délky na zakázku nábytek byly v rozporu s nabízené údaje o nabídky a smlouvy. Odchylka ve výši 19 vzorku plochy se pohybovala od 0,08 % na 23 %, a odchylka ve výši 2 vzorků přesáhl 20 %. Mezi nimi pro vlastní dělená skříň produktu, celková rozloha v nabídce je 16.64 čtverečních metrů, zatímco uměle odhadovanou oblast je pouze 12.77 metrů čtverečních, a odchylka dosahuje 23 %. U některých společností, které jsou "狡猾" oblast sklo skleněné dveře přizpůsobené nábytek vzorek obsahuje ohraničení. Když společnost vypočítá cenu, nejprve vypočítává plochu skla a pak vypočítá plochu desky, která je samozřejmě nesmyslné.

Některé vlastní nábytek má také kolísání Tloušťka panelu, značka hardwaru, množství a zásob nekonzistence. Například příkazu označuje, že tloušťka desky je 25 mm, měřené 18 mm, seznam je napsán s 16 panty a jen 13 najdete na stránkách.

Kromě toho nedostatek efektivní komunikace a jednotných norem mezi spotřebiteli, kteří odrážejí proces "vlastní dům přizpůsobení" vedla k rozdílům mezi původní návrh a instalace hotového produktu, a tyto vady jsou často není objevil se až do fáze instalace. Například když hotový produkt je nainstalován, nelze připojit ke stropu, a to nemůže splnit požadavky na "vlastní".


Implementace standardních 3·15 skupiny

Výbor pro ochranu spotřebitelů Shanghai uvedl, že "vlastní dům přizpůsobení" průmysl zahrnuje mnoho podniků, velké poptávky a vysoké ceny. Je však velký rozdíl mezi tímto typem nábytku a tradiční nábytek. Současné normy nemohou uspokojit poptávku spotřebitelů a normy je třeba urychlit. A seznámil.

S nejistým přizpůsobení, nejasná pravidla a neprůhledné informace poskytují řešení problémů "vlastní dům přizpůsobení", obecní výbor pro ochranu spotřebitelů společně organizované Shanghai chemický průmysl stavebních hmot Asociace, Shanghai interiérové dekorace Industry Association, Shanghai nábytek Industry Association a Shanghai dekorace. Průmyslová sdružení, Shanghai stavební materiály Industry Association a 47 společnosti vyvinuty ve spolupráci "Shanghai Custom House nábytek (standardní)" Šanghaj standard a bude implementována na 15. března letošního roku.

Kromě toho výbor pro ochranu obecní spotřebitele ze Šanghaje připomíná spotřebitelům, že při podpisu smlouvy, materiál, styl a konstrukční požadavky nábytku by měly být zapsány v písemné smlouvě chránit legitimní práva a zájmy . Během procesu vyrovnání společnost určit způsob ocenění přijatých produktů ve smlouvě nebo objednávce a vysvětlovat a spotřebiteli vysvětlit. Musí být zajištěna přesnost přesnost hodnoty měření, oblasti a využívání hardwaru, který může mít vliv na konečnou cenu. Informujte.


Dvojice:Rozdíl mezi vodní Malování a Olejová malba Další:Vývoj průmyslu domácího vybavení doprovázený technologií Revoluce nátěrových hmot